24 שנה לאחר פינוי מפעל הנשק תעש מגן בת"א, שיכון ובינוי תקים במקום 164 דירות להשכרה

[ad_1]

שיכון ובנוי זכתה במכרז של החברה הממשלתית דירה להשכיר לבניית פרויקט להשכרה ארוכת טווח ובו 164 דירות בדרך השלום 17 בתל אביב ותשלם 203 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט. הזכייה של שיכון ובינוי נקבעה בתום הליך התמחרות מותח שבו השתתפה גם חברת אזורים ליוינג.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 


 

המעטפות עם ההצעות של החברות המתמודדות במכרז נפתחו ביום חמישי בשבוע שעבר ואז התברר כי בנוסף לאזורים ליוינג ושיכון ובינוי הוגשו עוד 6 הצעות של אשטרום, אפי נכסים, הצעה משותפת של אלקטרה ומבנה, פרשקובסקי, נתנאל גרופ וכן גיא ודורון לוי. הפער בין ההצעות המובילות זו של אזורים וזו של שיכון ובינוי היה כ-1%, ועל פי כללי המכרז נקבע כי יתקיים הליך התמחרות. הדרמה המשיכה הבוקר כאשר רק בסיבוב התמחרות שלישי נקבעה הזוכה. בשני הסיבובים הראשונים לא הייתה הצעה שגבוהה מההצעה המתחרה ביותר מ-3% ולכן הפור נפל רק בסיבוב השלישי וזאת לאחר ששיכון ובינוי שיפרה את הצעתה ב-15 מיליון שקל לעומת ההצעה שלה ביום חמישי. זהו מכרז דירה להשכיר השני שבו זוכה שיכון ובינוי. ב-2016 זכתה במכרז לבניית פרויקט של 333 יח"ד להשכרה ארוכת טווח המתאכלס בימים אלה בשכונת ארנונה בירושלים.

 


מתחם תעש הישן בדרך השלום צילום: יריב כץ

 

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי אמר לכלכליסט: "אני גאה ושמח על הפרויקט השני שלנו בשיתוף דירה להשכיר. יחד נמשיך לבנות אפשרויות דיור נוחות ואופטימליות עבור עוד ועוד משפחות צעירות בישראל. דווקא בימים בהם האופק הכלכלי נראה קשה ומסובך, אנו מאמינים במוצר זה של דיור בשכירות קבועה לטווח ארוך".

 

המכרז היה על מחיר הקרקע כאשר על הזוכה לשלם 8.2 מיליון שקל הוצאות פיתוח לרמ"י, 5.3 מיליון מהן עבור טיהור הקרקע ו-2.9 מיליון השתתפות בגין בניית מוסדות ציבור.

 

הפרויקט יכלול כאמור 164 יח"ד בבניין בן 23 קומות בשכירות ארוכת טווח למשך 20 שנים. המגרש שגודלו 2.5 דונם הוא חלק ממגרש ענק שגודלו 55 דונם בו שכן בעבר מפעל תעש ועליו אושרה לפני שנתיים תוכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל לבניית כ-1,000 דירות.

 

תמהיל הדירות בפרויקט כולל 2, 3 ו- 4 חדרים, 25% מהן יוצעו לשכירות לזכאים במחיר מופחת 20% הנחה ממחירי השוק. כאשר באזור זה דירת 2 חדרים מושכרת בכ-4,000 שקל לחודש. 750 מ"ר בפרויקט המיועדים למסחר הזוכה רשאי למכור בתום ההקמה ולאחר האכלוס. שיכון ובינוי תחויב לתפעל ולתחזק את הפרויקט לתקופה של 20 שנה באמצעות חברת ניהול ובהתאם למפרט תחזוקה שמוגדר על ידי דירה להשכיר. השוכרים חותמים על חוזה ל-5 שנים עם אופציה לחדש אותו ל-5 שנים נוספות. שכר הדירה לא משתנה למעט הצמד למדד, אחרי 5 שנים החברה יכולה לעדכן אותו ב-5%.

 

זהו הפרויקט שהניב לדירה להשכיר את ההכנסה הגבוה ביותר מאז הוקמה ב-2014. הסכום הגבוה ביותר עד עתה התקבל במאי 2017 זכתה אשטרום במכרז דירה להשכיר בשכונת המשלתה כאשר שילמה 164 מילון שקל על פרויקט לבניית 164 דירות.

 

נראה כי ההצעה הגבוהה יחסית, והעובדה כי שחקנים גדולים רבים התמודדו במכרז הם שילוב של מיקום אטרקטיבי בתל אביב בסמוך לרחוב יגאל אלון, ומגדלי המשרדים ובהם מגדל Toha, ואי וודאות בגללה חברות מעדיפות השקעה סולידית ובטוחה יחסית גם עם התשואה בה נמוכה יחסית לפרויקטים יזמיים. בחודש וחצי האחרונים בשיאו של משבר הקורונה נסגרו בהצלחה עוד 4 מכרזים של דירה להשכיר בשבוע שעבר נסגר בהצלחה מכרז בשכונת 'שער הגיא' ביוקנעם הכולל 138 יח"ד – 70 יח"ד להשכרה ארוכת טווח ו- 68 יח"ד למכירה מיידית בשוק החופשי. במכרז זכו בשותפות החברות אפי קפיטל ושובל הנדסה, להן זהו הפרויקט הראשון שיוקם במסגרת מכרזי דירה להשכיר. לפני כן נסגרו בהצלחה מכרזים באשקלון, לוד, ובית שמש.

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *