Real estate broker agent presenting and consult to customer to decision making sign insurance form agreement, home model, concerning mortgage loan offer for and house insurance.

רכישת דירה מקבלן – המדריך המקיף

רכישת דירה בין אם מדובר על דירה מקבלן ובין אם מדובר על דירה מאדם פרטי היא אחד מהמהלכים המשמעותיים ביותר שתעשו בחיים שלכם. אך כאשר מדובר על רכישת דירה מקבלן ישנם לא מעט פרמטרים שאתם צריכים לקחת אותם בחשבון, כך שתעשו את הבחירה המנצחת. תזכרו כי בתור הרוכשים אתם משקיעים את מיטב כספכם על  דירה חדשה, ולכן אתם צריכים לקבל את התמורה המשמועתית ביותר מהתהליך כולו.

במדריך הבא אתם תקבלו את כל האינפורמציה החיונית לכם טרם ביצוע הרכישה, כך שתוכלו לדעת שאתם רוכשים את הדירה המושלמת עבורכם. ברוב המקרים בעת רכישת דירה מקבלן מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעיו אשר ילווה אתכם לאורך הדרך – ויוכל להסביר לכם בדיוק איך תוכלו להתנהל במישור המשפטי.

הבדיקות שאתם צריכים לבצע טרם החתימה עם החוזה

חתימה על החוזה עם הקבלן זה בעצם השלב שבו אתם לא יכולים להחזיר את הגלגל אחורנית, לכן אתם צריכים לוודא שלפני שאתן חותמים על החוזה – לא מצפות לכם הפתעות לא נעימות. אז איזה בדיקות אתם צריכים לבצע על מנת שתוכלו להוריד את כל סימני השאלה שעשויים לרחף מעל לעסקה? כאן אנו נסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים לבדוק, וגם איך תוכלו לבצע את הבדיקות בצורה הטובה ביותר עבורכם.

 • תבדקו את האמינות של הקבלן: הבדיקה הראשונה שאתם צריכים לבצע קשורה לקבלן שאחראי על הפרויקט שבו אתם עומדים לרכוש את הנכס. כאשר המטרה שלכם היא לוודא כי מדובר בקבלן אמין, כזה שתוכלו לסמוך עליו שיספק לכם את הדירה שתמיד חלמתם עליה. אתם יכולים לבצע את הבדיקה באופן עצמאי או על ידי חברה מקצועית שתבצע את המשימה החשובה הזאת במקומכם.

  נכון להיום תוכלו לקבל את כל האינפורציה הנחוצה לכם במנועי החיפוש השונים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לרשום את השם של הקבלן או את שם החברה בגוגל, ובתוך מספר שניות תקבלו את כל האינפורמציה הדרושה לכם.

  במקרה שבו עדיין יש לכם ספק מסוים, תמיד תוכלו להתייעץ עם דיירים שרכשו בעבר דירה מהקבלן הספציפי הזה. כך תוכלו לשמוע ממקור ראשון על חווית הרכישה ועל נקודות שככל הנראה לא הייתם בדיוק מודעים אליהם עד לאותו הזמן.
 • תבדקו את הבעלות על הקרקע: הבדיקה השנייה שאתם צריכים לבצע קשורה לקרקע שעליה אמורה להיבנות הדירה שאותה אתם עומדים לרכוש. הרי אתם לא תרצו להגיע למצב שבו אתם מבצעים רכישת דירה מקבלן, אך בפועל אתם מגלים כי הבעלות על השטח היא לא נמצאת אצל הקבלן. לצערנו לא מעט קבלנים אינם פועלים בצורה ישירה מול הלקוחות שלהם, כל זאת על מנת לגזור את הקופון הגדול ביותר.

  בדיקה מהסוג הזה חשוב שתעשו עם עורך דין או איש מקצוע שמכיר את התחום הספציפי הזה על בוריו. כך תוכלו להיות בטוחים שכל שבב אינפורמציה שאתם מקבלים, הוא יהיה כזה שיוכל לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה. יתרה מכך, לאותם אנשי מקצוע שמכירים את התחום בצורה טובה יהיה יותר קל לקבל את האינפורמציה הדרושה, הם יידעו בדיוק אל מי צריך לפנות בכדי לקבל את כל התשובות.

  אם ישנן מספר נורות אדומות הקשורות לבעלות על הקרקע, רצוי כי תחפשו קבלן אחר. אתם צריכים להיות בטוחים שלפני שאתם חותמים על חוזה שמחייב אתכם, אתם נמצאים במקום הבטוח ביותר. עסקאות נדל"ן בישראל זה לא דבר של מה בכך, מדובר על עסקאות של סכומים גדולים במיוחד

הבדיקות שאתם צריכים לבצע בעת החתימה על החוזה

בשעה טובה אתם עומדים לחתום על החוזה, סוף כל סוף הצלחתם להגשים את החלום שלכם של רכישת דירה מקבלן. אך תזכרו כי גם בשלב החתימה על החוזה, אתם צריכים לוודא כי כל הסעיפים הם בדיוק כמו שסיכמתם בתחילת הדרך. רצוי כי את החוזה תבחנו ביחד עם עורך הדין שלכם, על מנת שתוכלו לוודא שאין שם סעיפים שעלולים לשמש לרעתכם. לא מעט קבלנים מנסים לנצל את חוסר הידע של הרוכשים בחוזים, בכך שהם מכניסים סעיפים שמטיבים אך ורק איתם ולא עם הרוכשים – ואתם צריכים למנוע זאת.

 • המחיר הסופי של הדירה: עליכם לוודא כי בחוזה עצמו כתוב בצורה הברורה ביותר את המחיר הסופי של הדירה. מחיר שכולל בתוכו מע"מ או כל תוספת אחרת שעלולה לצוץ במעלה הדרך. הרי לא תרצו להגיע למצב שבו תצטרכו להכניס את היד עמוק לכיס, הרבה מעבר ליכולות הכספיות שלכם.
 • חוזה בלי אותיות קטנות: עליכם לוודא שכל הסעיפים בחוזה הם ברורים ומוצדקים. אסור לכם להסכים לחוזה שיש בו אותיות קטנות או סעיפים שעלולים להשתמע לשתי פנים. ככל שהחוזה יהיה ברור יותר, כך אתם מהצד שלכם תוכלו לדעת שאתם עושים את הבחירה הנכונה – ולא מכניסים ראש בריא למיטה חולה.
 • סעיף איחור במסירת הדירה: עליכם לוודא כי בחוזה ישנו סעיף שמצוין בו התאריך הסופי למסירת הדירה. בנוסף אתם צריכים לגבות את עצמכם עם פיצוי במקרה שבו הדירה לא נמסרת בזמן. עיכובים יכולים להתרחש, אך אתם צריכים לוודא שאתם לא תמצאו את עצמכם תלויים באוויר. האחריות על האיחור היא של הקבלן, והחוזה צריך לציין זאת.
 • השטח של הדירה: מכיוון שאתם מבצעים רכישת דירה מקבלן, אתם לא באמת יכולים לראות את השטח של הדירה בעת החתימה על החוזה. לכן עליכם לוודא בבירור כי השטח של הדירה הוא בדיוק כפי שהובטח לכם, אנו מדברים על שטח הדירה נטו ולא ברוטו. כך תוכלו לדעת שהדירה שתקבלו תהיה בדיוק כמו שרציתם.
 • חניה פרטית עתידית: עליכם לוודא כי בחוזה ישנו סעיף שמציין את הגודל ואת המיקום של החניה הפרטית העתידית שלכם. בטח אם אתם יודעים כי מדובר על אזור שיש בו מצוקת חניה, אתם צריכים לוודא שיהיה לכם היכן להעמיד את הרכב – אחרת אתם יכולים להיות מאוד מתוסכלים בכל פעם שתחזרו לבית.
 • אופן קבלת הדירה: עליכם לוודא כי הקבלן מתחייב לספק לכם את הדירה בזמן, אך בנוסף לכך חשוב שהדירה תהיה נקייה ומוכנה למעבר. כך שאתם לא תצטרכו להתעסק עם הנושא הזה כאשר תקבלו את המפתחות של הדירה. השאיפה שלכם היא שברגע שבו תקבלו את המפתחות לדירה, תוכלו להעביר אליה את החפצים.
 • תביעות עתידיות על הדירה: עליכם לוודא כי ישנו סעיף שקובע כי במקרה של תביעות עתידיות על הדירה, האשמה תהיה של הקבלן ולא שלכם. לא פעם ככל שעובר הזמן מתגלות לא מעט תביעות שקשורות לבניית הדירה, ואתם צריכים להיות בטוחים שאף אחד לא יוכל לבוא אליכם בתלונות או בדרישות שונות.
 • שינויים בדירה בהתאם לדרישות שלכם: עליכם לוודא כי בחוזה רשומות התוספות השונות שאותן ביקשתם מהקבלן להוסיף לדירה שלכם. במקרה שתוספת כזאת או אחרת לא תהיה רשומה בחוזה, הקבלן לא יהיה מחויב לספק לכם אותה. לכן תוודאו טרם הרכישה כי כל התוספות שחשובות לכם כתובות בצורה ברורה – כך שלא תצאו קירחים בנושא הזה.

סיכום – רכישת דירה מקבלן זה לא כזה פשוט

אז אחרי שהבנתם בדיוק כיצד אתם צריכים להתנהל כאשר אתם עומדים לבצע רכישת דירה מקבלן, כעת תוכלו לצאת לדרך. חשוב שתבינו כי לא מדובר על עסקה כל כך פשוטה כמו שאולי חשבתם בתחילת הדרך, בסוף ישנם לא מעט סיכונים שאתם צריכים להיות מודעים אליהם.

חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין שיסייע לכם בכל הצמתים החשובים שאתם צפויים לעמוד בפניהם. כך תוכלו לדעת שלא משנה איזה דילמה עומדת בפניכם, יהיה לכם את עורך הדין שתוכלו להתייעץ איתו על מנת לשמוע את דעתו – שלרוב היא תהיה הדעה הנכונה ביותר.

 • לשיחה עם נציג אודות  רכישת דירה מקבלן - המדריך המקיף

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אולי יעניין אותך...

לחשב מס שבח ומס רכישה

איך לחשב מס שבח ומס רכישה? המדריך המקיף

לחשב מס שבח ומס רכישה אלה בין המכשולים הגדולים ביותר שעומדים בפני אנשי נדל"ן בישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *