רכישת דירה בעלות של עד מיליון שקל 300 אלף דולר

רכישת דירה בעלות של עד מיליון שקל 300 אלף דולר – המדריך המקיף

לא מעט ישראלים מוצאים את עצמם במצב שבו יש להם מיליון שקל ביד, אך בפועל הם לא יכולים לרכוש אף דירה. המצב הזה יכול להיות מתסכל במיוחד, שכן לא מדובר על סכום זניח – אך בפועל מציאת הנכס המושלם היא משימה כמעט בלתי אפשרית. אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים, המדריך הבא נכתב על מנת לספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם לרכישת דירה בעלות של עד מיליון שקל.

זה לא סוד כי בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במחירי הדיור במדינת ישראל, ולפיכך לא מעט אנשים מתקשים מאוד להגיע למצב שבו הם רוכשים דירה. עד כמה העלייה במחירי הדיור משמעותית? לפני קצת יותר מעשור כמחצית מהדירות החדשות שנמכרו היו במחיר של פחות ממיליון שקל, נכון להיום פחות מ-20% מהדירות נמכרות במחיר של פחות ממיליון שקל.

אם אתם רוצים לדעת איך בכל זאת תוכלו לרכוש דירה אם ברשותכם רק מיליון שקל, כדאי לכם מאוד להמשיך לקרוא את המאמר. אחרי הקריאה תהיו הרבה יותר חכמים ותוכלו לקבל את ההחלטות שהכי טובות בהתאם למצב שבו אתם נמצאים.

מהי הסיבה המרכזית לעלייה במחירי הדיור?

אז לפני שנספר לכם כיצד תוכלו להפוך את החלום של דירה במיליון שקל למציאות, אנו נרצה להסביר לכם מהי הסיבה לכך שמחירי הדיור עשו קפיצה משמעותית בשנים האחרונות. אולי אתם תופתעו לשמוע אך הסיבה המרכזית לעליית מחירי הדיור בישראל היא ההתנהגות הלא אחראית של הצרכנים.

מרבית האנשים נכון להיום אינם מסתפקים בדירות שמתאימות לסטנדרטים שלהם, ולכן הם רוכשים דירות גדולות ויקרות שהן מעבר ליכולות שלהם. מהסיבה הזאת הקבלנים גם הם עושים מאמץ על מנת להתאים את עצמם לביקוש, ולכן הם בונים לרוב דירות של 4-5 חדרים – כך שיהיה לכם הרבה יותר קל למכור אותם.

אתם יכולים לתאר לעצמכם כי דירות 4-5 חדרים יהיו הרבה יותר יקרות מאשר דירות של 3-3.5 חדרים, ולכן בסוף מי שאמור לשלם את המחיר הם הצרכנים. 

דירה חדשה? רצוי לרכוש בפריפרייה 

אם אתם רוצים לרכוש דירה חדשה בסכום של עד מיליון שקל, האפשרות היחידה שתהיה רלוונטית עבורכם היא לרכוש דירה בפריפרייה. בישראל כמו בשאר המדינות בעולם ישנם אזורים שבהם רמת הביקוש לדירות היא גבוהה, אנו כמובן מדברים על אזור המרכז – שם מחירי הדיור מרקיעים שחקים. הביקוש הגבוה הוא זה שמאפשר לקבלנים לדרוש יותר על דירות חדשות.

מהסיבה הזאת אם אתם רוצים לרכוש דירה חדשה בסכום של עד מיליון שקלים תצטרכו לוותר על חלום המרכז. דירה חדשה בערים הנמצאות בפריפרייה יכולה לעלות לכם עד מיליון שקל, דבר שאולי יפתיע אתכם במיוחד. הרי לא מן הנמנע כי באזור שבו אתם מתגוררים כרגע דירה באותו סדר גודל הייתה עולה כמעט כפול במחיר. זוהי אולי אחת מהסיבות המרכזיות לכך שמרבית הזוגות הצעירים מעדיפים לעבור להתגורר בפריפרייה במקום באזור המרכז.

אך כמובן שמגורים בפריפרייה יכולים להיות מעולים, אך עדיין יש גם חסרונות שאתם צריכים לקחת בחשבון. החיסרון הבולט ביותר הוא הריחוק מבני המשפחה ומהחברים, לפעמים מדובר על ריחוק משמעותי שעלול להיות לחלקכם מאוד קשה. 

אך תזכרו כי בסוף המטרה מקדשת את האמצעים, ורכישת דירה היא אחת מהמטרות המרכזיות שאתם צריכים להציב לעצמכם – לא משנה אם מדובר על דירה במרכז או על דירה בפריפרייה. לא משנה איך אתם מסתכלים על זה מדובר על נכס שלהרבה מאוד אנשים אין את היכולת לרכוש אותו.

רוצים לגור במרכז? תרכשו דירה יד שנייה 

במקרה שבו אתם לא מוכנים להתפשר על האזור שבו אתם מתגוררים, האפשרות היחידה שתהיה רלוונטית עבורכם בסכום של עד מיליון שקל היא רכישת דירה יד שנייה. אך בהזדמנות הזאת חשוב להגיד כי נכון להיום עדיין קשה מאוד למצוא דירה במרכז בסכום של עד מיליון שקל, ולכן אתם תצטרכו להיות מעט יותר יצירתיים על מנת להשיג את מבוקשכם.

ראשית אתם תהיו חייבים לבצע חיפוש מקיף, ולא להתמקד באזור אחד ספציפי באזור המרכז. ככל שתרחיבו יותר את האזור שבו אתם מחפשים, כך תוכלו להיחשף לכמות גדולה של נכסים אפשריים. תזכרו כי נדל"ן במרכז זה לא דבר שניתן להקל בו ראש, ובעקבות כך גם החיפוש עצמו יכול להיות מאוד מתיש. אך הסבלנות שלכם עשויה להשתלם אם בכל זאת תצליחו למצוא את הנכס המושלם.

בנוסף בחלק מהמקרים אתם תהיו חייבים להיות מעט יותר גמישים בדרישות שלכם על מנת למצוא את מבוקשכם. ההבדל בעלות של דירת 4 חדרים בהשוואה לדירת 3 חדרים באזור המרכז היא מאוד קריטית, כך שאתם תהיו חייבים לבחון אפשרויות נוספות בכדי למצוא את מבוקשכם.

אם אתם לא רוצים להתפשר על מספר החדרים, אתם ככל הנראה תצטרכו להתפשר על המצב שבו נמצאת הדירה. לעיתים דירות שהן לא משופצות או קצת יותר ישנות ימכרו במחיר יותר אטרקטיבי מאשר דירות משופצות או כאלה שנראות חדשות. כך שתוכלו לבצע את הרכישה ולאחר מספר שנים לשפץ את הדירה על מנת להתאים אותה אליכם, כך שבסוף היא כן תוכל להיראות כמו הדירה שתמיד חלמתם עליה.

דירה עד מיליון שקל להשקעה – האומנם? 

עוד אפשרות שעומדת לרשותכם היא לא לרכוש את הדירה לשימושכם הפרטי אלא לרכוש את הדירה לצורך השקעה. גם במקרה הזה ההמלצה שלנו אליכם היא לרכוש דירה בפריפרייה או דירה יד שנייה באזור המרכז. אך כאן אתם תצטרכו לדאוג כי הדירה תהיה מספיק אטרקטיבית על מנת למשוך אליה שוכרים, תזכרו כי לפעמים מדובר על דירה שהיא יחסית מוזנחת – בגלל התקציב המוגבל שעמד לרשותכם.

אך אם תצליחו לרכוש דירה בסכום של עד מיליון שקל להשקעה, אתם ללא ספק תוכלו להפוך את הדירה לנכס מניב אפקטיבי. העלות של הרכישה הייתה נמוכה במיוחד, ואם תצליחו להשכיר את הדירה בכמה אלפי שקלים בחודש – אתם תוכלו להתחיל לכסות את ההוצאה שלכם.

הטיפ שנוכל לספק לכם במקרה הזה הוא לרכוש דירות הנמצאות בסמוך לעורקי התחבורה הראשיים או לרכוש דירות הנמצאות בסמוך למוסדות לימוד להשכלה גבוהה. באזורים הללו הביקוש לשכירות היא מאוד גבוה, כך שאתם תוכלו למצוא דירות במחירים אטרקטיביים של עד מיליון שקל, אך יהיה לכם מאוד קל להשכיר אותם לאנשים או לסטודנטים שזקוקים לה.

לסיכום – האם כדאי לרכוש דירה במיליון שקל? 

בהחלט כן! דירה במיליון שקל היא הדרך האולטימטיבית עבור זוגות צעירים ומשפחות עם תקציב מוגבל להתחיל את חייהם ברגל ימין. ברוב המקרים הבחירה המועדפת על מרבית האנשים היא לעבור לגור בפריפרייה, כל זאת בכדי שלא לפגוע באיכות החיים שאליה התרגלתם עד כה. צריך לציין כי בשנים האחרונות המגורים בפריפרייה הפכו להיות הרבה יותר נוחים מאשר בעבר, כך שלא באמת צריך לחשוש מהשינוי הזה – שיכול אפילו להטיב אתכם.

תוכלו לעבור להתגורר באזור הדרום או באזור הצפון, הכל בהתאם לבחירות שלכם ובהתאם לדירה שאותה אתם מחפשים. אנו יכולים להבטיח לכם כי עם סכום של מיליון שקל תוכלו למצוא בפריפרייה דירה ברמה גבוהה יחסית, בהשוואה לדירה שאותה הייתם מקבלים באזור המרכז או בכל אזור אחר שהביקוש בו גבוה.

אז איך אתם מתקדמים כאשר יש לכם מיליון שקל ביד? כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לאנשי מקצוע שמכירים את תחום הנדל"ן על בוריו על מנת שיסייעו לכם לבחור נכון. עליכם לזכור כי גם מיליון שקל זה סכום לא מבוטל, ולכן אתם לא יכולים לעשות החלטות שעשויות להתברר כשגויות. ביחד עם אנשי המקצוע הנכונים תוכלו להגיע למצב שאתם בוחרים נכון, ועושים בחירות שאתם תהיו שלמים איתם – בחירות שישנו את החיים שלכם מקצה לקצה.

  • לשיחה עם נציג אודות  רכישת דירה בעלות של עד מיליון שקל 300 אלף דולר - המדריך המקיף

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אולי יעניין אותך...

לחשב מס שבח ומס רכישה

איך לחשב מס שבח ומס רכישה? המדריך המקיף

לחשב מס שבח ומס רכישה אלה בין המכשולים הגדולים ביותר שעומדים בפני אנשי נדל"ן בישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *