קק"ל, ת"א או רמת גן? מי יקבל את פארק אריאל שרון

[ad_1]

הקרב על פארק אריאל שרון מתחמם: קק"ל והרשויות המקומיות הגובלות בפארק יציגו השבוע את הצעותיהן לרכישת האחזקות בחברת פארק אריאל שרון ולהעברת הניהול והפיתוח של הפארק לאחריותן.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

בעיריית תל אביב מאשרים כי מתגבשת הצעה משותפת לתל אביב ולרשויות מקומיות נוספות, ועיריית רמת גן הגישה הצעה נפרדת. על פי רשות החברות הממשלתיות, תקציב הפיתוח של הפארק על פי התוכניות המאושרות מוערך ב־250 מיליון שקל.

 


פארק אריאל שרון צילום: אלבטרוס

 

הפארק משתרע על 8,500 דונם בין כביש 461 מצפון, כביש 4 ממזרח וכביש 1 ממערב, ונמצא בשטח שאינו שייך מוניציפלית לאף רשות מקומית. הפארק מנוהל על ידי חברת פארק אריאל שרון שהוקמה ב־2005 ואחראית על תפעולו ופיתוחו.

 

בינואר 2018 התקבלה החלטת ממשלה על
הקמת ועדה שחבריה הם נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר, רשות החברות הממשלתיות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים, שתבחן את העברת השטח שבו מצוי הפארק לשטחה המוניציפלי של אחת או כמה רשויות הגובלות בו וכן את מכירת אחזקות המדינה בהון המניות ובאמצעי השליטה בחברת הפארק.

 

ברשות החברות הדגישו כי מלבד הרשויות המקומיות נבחנת אפשרות להעביר את האחריות על הפארק לידי קק"ל. בהצעות שיוצגו השבוע בפני הוועדה יפורטו האסטרטגיה לפיתוח הפארק, סוג והיקף האוכלוסייה שהוא עתיד לשרת, שינויים או תוספת לתוכנית פיתוח הפארק הקיימת, היקף ההשקעה המתוכנן בו, מקורות מימון והיקף התקציב להפעלתו ותחזוקתו.

 

בעבר הביעה עיריית תל אביב את רצונה להעביר את ניהול הפארק לידיה כאשר המימון לתפעולו יגיע מבניית 2,500 יחידות דיור בשוליו. בעירייה סירבו להתייחס בשלב זה לכוונה לשנות את ייעוד חלקים מהפארק לבנייה, אך אישרו כי נציגיה נפגשים עם נציגי הרשויות המקומיות הגובלות בשטח הפארק על מנת להגיש הצעה משותפת לניהולו.

 


"המטרה היא לרכז מאמץ של כמה ערים על מנת לאפשר פיתוח של פארק מטרופוליני, שינוהל על ידי גוף משותף שיוקם בבעלות הרשויות שיהיו חלק מתהליך זה בהתאם לגודלן היחסי", אמרו בעיריית תל אביב. "עיריית רמת גן בחרה בשלב זה להגיש הצעה משלה. בימים הקרובים נגיש יחד עם רשויות נוספות את ההצעה המשותפת לרשויות המדינה".

 

עיריית רמת גן הגישה את הצעתה לקבל את האחריות על ניהול הפארק, תוך שילובו ברצף מטרופוליני שיכלול את הפארק הלאומי בעיר והספארי. ברמת גן עומדים על כך שלא תתבצע בנייה על שטחי הפארק, על מנת להותירו כשטח ציבורי פתוח, כאשר במימון פיתוחו צריכה להשתתף המדינה. במסגרת הצעתה מציינת עיריית רמת גן כי תיקח חלק בהשקעות הפיתוח במאות מיליוני שקלים, שייפרסו באופן שנתי לאורך העשור.

 

קק"ל אישרה אף היא כי תציג לוועדה את הצעתה לניהול הפארק.

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *