מעכב את המינוי של קוינט

[ad_1]

המנהל החדש של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ייבחר באמצעות ועדת איתור בהליך תחרותי שבו יתמודדו כמה מועמדים, ובשלב זה לא יאושר מינויו של יעקב (ינקי) קוינט למנהל הרשות. כך הוחלט אתמול על ידי שר הבינוי יצחק כהן, בהתאם לדרישת נציבות שירות המדינה ולאחר שהתקיימו כמה ישיבות בעניין בין בכירים במשרד הבינוי לאנשי הנציבות.קראו עוד בכלכליסט:

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי כהן ביקש למנות את קוינט בהליך שאינו תחרותי ללא מכרז או
ועדת איתור, ולשם כך ביקש מהנציבות לכנס ועדת מינויים שתפקידה לאשר את המינוי. לבקשה צורפה חוות הדעת של דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש, שאמנם קבעה כי מינוי של קוינט ללא מכרז אפשרי וחוקי, אולם המליצה על הקמת ועדת איתור כדי לאפשר למועמדים נוספים להתמודד על התפקיד.

 


מימין: שר הבינוי יצחק כהן ויעקב קוינט. נדרשה יותר שקיפות צילומים: בשמת איבי, עומר מסינגר

 

זילבר הסבירה כי מינוי ללא ועדת איתור אינו מנוגד לחוק "לנוכח הוראות החוק המפורשות, וכן העובדה שהמועמד המוצע (קוינט) הוא עובד מדינה בכיר מקרב הדרג המקצועי, שביצע אף תפקידים בכירים ברשות מקרקעי ישראל. ככל שתעמוד על עמדתך למנות את מנהל הרשות בפטור ממלא ממכרז, ללא הליך איתור מקצועי, אין מניעה משפטית לבצע את המינוי באופן המבוקש". 

 

אלא שנציב שירות המדינה, פרופ' דני הרשקוביץ, התנגד למינוי בהליך שאינו תחרותי ואינו שקוף, ומכאן ההחלטה המשותפת לשני הגופים על הקמת ועדת איתור שתפעל באופן מואץ. הרשקוביץ גרס כי המינוי חייב להתקיים בהליך תחרותי באמצעות ועדת איתור כדי לשמור על אמון הציבור וכן בשל העובדה שמדובר במשרה ניהולית מקצועית בכירה בה לעצמאות ולאי־התלות של נושא המשרה חשיבות מיוחדת. ההליך שעליו סוכם בין השר לנציב שירות המדינה הוא הקמה של ועדת איתור וולונטרית, תוך ציון העובדה שהוועדה הוקמה לא מתוקף חובה חוקית אלא על פי החלטתו של שר הבינוי.


 

למינוי ללא מכרז יש תקדים לא רחוק: מנכ"ל רמ"י הפורש, עדיאל שמרון, נבחר בעצמו לפני חמש שנים על ידי שר האוצר משה כחלון בפטור ממכרז וללא ועדת איתור. קוינט נחשב לבחירה טבעית להחליף את שמרון לאחר ששימש במשך תשע שנים היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל, ובסך הכל עבד ברשות 17 שנים. בשלוש השנים האחרונות הוא משמש כמנהל רשות החברות.


 

מנציבות שירות המדינה נמסר: "תפקיד הנציב הוא לבצע הליך מינוי תקין ושוויוני, ובמיוחד לנוכח בכירות המשרה שבה מדובר. נוכח החלטתו של נציב שירות המדינה, השר כהן משך בחזרה את הבקשה לקיים ועדת מינויים. לבקשת השר ולפי הוראת הנציב הרשקוביץ, מינהל הסגל הבכיר בנציבות כבר התחיל לטפל בהקמת ועדת איתור לתפקיד".

 

משר הבינוי נמסר: "שר הבינוי והשיכון יצחק כהן פנה לנציבות שירות המדינה להקמת ועדת איתור וולונטרית למינוי מנהל רשות מקרקעי ישראל. לאחר דיון ארוך ומקצועי בין שר השיכון לנציב שירות המדינה על בחינת אופן הליך מינוי מנהל רשות מקרקעי ישראל, החליט שר הבינוי והשיכון להקים ועדת איתור וולונטרית אשר תפעל לאיתור מנהל לרשות. ההליך עליו הוחלט יהא יעיל ובלוח זמנים קצר ככל הניתן כדי לאייש את התפקיד באופן המהיר והאיכותי ביותר".

  

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *