חישוב תשואה של נכס להשקעה

חישוב תשואה של נכס להשקעה לא רק לגאונים

אחת מהסיבות המרכזיות לכך שאנשים מעדיפים להשקיע את מיטב כספם בנדל"ן היא כמובן התשואה העתידית האפשרית. בשונה מכל אפשרות אחרת שעומדת על כף המאזניים, התשואה בעסקאות נדל"ן היא גבוהה מאוד – כזאת שתוכל לגרום לכם לשקט נפשי. הרי כל אחד מאיתנו רוצה להגיע למצב שבו הוא מצליח להכניס הכנסה פאסיבית קבועה, באמצעות עסקאות נדל"ן – תוכלו להפוך את החלום הזה למציאות.

מהסיבה הזאת אחד מהדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת זה איך תוכלו לחשב את התשואה על הדירה שברשותכם. ברגע שאתם תדעו איך לערוך חישוב תשואה של דירה להשקעה, אתם תוכלו לדעת באיזה רגע יהיה לכם הכי כדאי למכור אותה – כך שתוכלו לקבל את התשואה הגבוהה ביותר. לא מעט אנשים עשו מאות אלפי שקלים רק בגלל שהם ידעו למכור את הדירה או את הנכס שלהם בזמן הנכון.

אם גם אתם רוצים להגיע למצב שבו אתם מקבלים מאות אלפי שקלים של תשואה על מכירת הדירה או כל סוג אחר של נכס אשר ברשותכם – המדריך הבא נועד עבורכם. כך תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועבור כל בני המשפחה שלכם.

מהי התשואה הצפויה בעסקאות נדל"ן?

אנשים שרוכשים דירה למגורים אינם עושים זאת על מנת לקבל תשואה גבוהה, אך משקיעים שרוכשים דירה עושים זאת על מנת לקבל את התשואה הגבוהה ביותר. התשואה הצפויה על נכס מסוים היא ההפרש בין ההכנסות ובין ההוצאות על הנכס – מרגע הרכישה ועד רגע המכירה הצפוי. כמובן שבכל מדינה בעולם יש את אחוזי התשואה הצפויים בה, אנו כבר נדבר במדריך הזה על האחוזים בישראל בלבד.

במדינת ישראל ברוב המקרים אחוזי התשואה על עסקאות נדל"ן מכל סוגים נעים בין 3-4% בכל שנה, כך שככל שתחזיקו את הנכס אצלכם יותר זמן –  כך תוכלו לקבל אחוזי תשואה גבוהים יותר. אך ישנם השקעות נדל"ן שיכולות להגיע לתשואה של 8-10% בשנה, מדובר על עסקאות נדל"ן עם אחוזי תשואה גבוהים במיוחד.

כאשר אנו מדברים על השקעות נדל"ן בחו"ל המצב שונה מכיוון שיש שוני בין מדינה אחת לאחרת. מהסיבה הזאת כאשר אתם משקיעים בעסקאות נדל"ן בחו"ל, אתם צריכים להכיר את השוק המקומי על מנת שתוכלו להגיע למצב שאתם עושים חישוב תשואה של נכס להשקעה באופן הנכון לכם – כל מדינה והחוקים שלה.

איך ניתן לחשב את התשואה הצפויה על דירה להשקעה?

בכדי שתוכלו להגיע למצב שבו אתם בוחרים את עסקאות הנדל"ן הנכונות עבורכם, אתם צריכים לסגל לעצמכם את היכולת לחשב את התשואות העתידיות. כך תוכלו לדעת לאיזה עסקה כדאי לכם להיכנס או מאיזה עסקה כדאי לכם להתרחק, דבר שרק מעט מאוד משקיעים מסוגלים לבצע. חשוב מאוד שגם אתם בתור משקיעי נדל"ן תוכלו להגיע למצב שהכוח נמצא בידיים שלכם, ואתם בוחרים באופן עצמאי לאיזה עסקאות נדל"ן אתם רוצים להיכנס.

אז איך מבצעים חישוב תשואה של נכס להשקעה

אנו נציג בפניכם את הנוסחא לחישוב תשואה על נכסים שונים, על פניו הנוסחא מצטיירת כפשוטה למדיי – אך בפועל רק חישוב נכון באמצעותה יוביל אתכם כאמור לקבלת החלטות נכונות. הדרך הטובה ביותר להבנת הנוסחא היא על ידי דוגמא מוחשית שתעשה לכם מעט סדר בכל הבלגן.

לצורך הדוגמא נניח שרכשתם דירה בסכום כולל של 1.8 מיליון שקל, ובאותה שנה לא ביצעתם עוד הוצאות על הדירה עצמה. בנוסף נוכל להניח כי אתם משכירים את הדירה בשנה הראשונה בסכום של 6000 שקל בחודש, סכום מכובד לכל הדעות. אחרי שגיבשתם את הנתונים הללו אתם יכולים לבצע את החשיוב של התשואה הצפויה על הדירה.

בשנה הראשונה כלל ההוצאות שלכם על הדירה היו 1.8 מיליון שקל, הסכום שאותו שילמתם על רכישת הדירה.
בשנה הראשונה כלל ההכנסות שלכם מהדירה היו דמי שכירות של 72 אלף שקל (6 אלף שקל במשך 12 חודשים).

התשואה הצפויה לכם מההשקעה היא ההכנסות כשיעור מההוצאות – משמע 72,000/1,800,000 – או 4%

כל עוד אתם נמצאים ברף של בין 3-4% אתם יכולים ללכת על העסקה. אם אתם מגלים כי התשואה היא נמוכה מהאחוזים הללו, זה אומר שהעסקה הצפויה לא תהיה מאוד כדאית עבורכם, וכדאי לכם לשקול אפשרויות אחרות שנמצאות על כף המאזניים – תמיד תוכלו למצוא עסקאות נדל"ן טובות יותר כל עוד תהיו סבלניים.

מה חשוב לדעת כאשר עושים חישוב תשואה של נכס להשקעה?

כמו שאמרנו לכם לא פעם חישוב תשואה של נכס להשקעה הוא משמועתי מאוד על מנת שתוכלו לעשות את הבחירות הנכונות. מהסיבה הזאת אתם צריכים לקחת בחשבון את כל האלמנטים השונים שיכולים להשפיע על אחוזי התשואה, לטובה או לרעה. אם אתם תתעלמו מחלק מהנתונים, זה לא אומר שאתם תוכלו לקבל את אחוזי התשואה הגבוהים – זה פשוט אומר שאתם לא תדעו כמה אחוזי תשואה אתם עומדים לקבל.

  • תבחנו מראש את כל ההוצאות הצפויות לכם על הנכס. תזכרו כי גם כאשר אתם רוכשים רהיטים או משלמים על שיפוץ, אלה הם הוצאות שאתם צריכים לקחת אותם בחשבון. ככל שתיקחו בחשבון יותר הוצאות ויותר הכנסות כך תגיעו למצב שאתם עושים את הבחירה הנכונה עבורכם.
  • במקרה שבו אתם לא בדיוק בטוחים שאתם מבצעים את החישוב הנכון, תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום  הנדל"ן הם יסייעו לכם לעשות את הבחירות הנכונות. הרי אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן ידעו את כל המקומות הקטנים שאתם עלולים למעוד בהם, וכאשר תהיה לכם מודעות לנושא הזה תוכלו להיות יותר זהירים.
  • אל תקבלו החלטות פזיזות! עסקאות נדל"ן מחייבות אתכם להיות מאוד זהירים כך שתוכלו להגיע למצב שאתם לא נופלים בדרך. לא מעט משקיעים שפעלו בפזיזות מצאו את עצמם מפסידים לא מעט כסף, דבר שהם היו יכולים למנוע מבעוד מועד – עם עוד קצת תשומת לב.
כיצד מבצעים חישוב תשואה של דירה להשקעה

מהי תשואה טובה על דירה להשקעה?

הנכס השכיח ביותר שאותו מרבית האנשים רוכשים הוא כמובן דירה להשקעה. לכן אנו נסביר לכם בדיוק לאיזה תשואה אתם צריכים לקוות כאשר אתן מבצעים עסקה מהסוג הזה. אם יש לכם אפשרות להעמיד סכומי כסף גדולים על מנת לרכוש דירה, זוהי חייבת להיות הבחירה שלכם. מדובר על אחד מהנכסים המניבים ביותר, נכס שאתם יכולים לקבל עליו תשואה גבוהה במיוחד – הרבה יותר ממה שנדמה לכם.

אז לאיזה תשואה אתם צריכים לצפות כאשר אתם רוכשים דירה להשקעה? ברוב המקרים אתם צריכים לצפות לקבל תשואה של 4% על הדירה או כמה שיותר להתקרב לכך. אם אתם מגיעים למצב שבו אתם מקבלים יותר מ-4%, זה אומר שאתם עושים עסקה עם תשואה יחסית גבוהה.

ברוב המקרים במקרה של תשואה של 7% ומעלה, זוהי עסקה שאתם מוכרחים ללכת עליה. כמובן שכל זאת לאחר שבדקתם שאין טעויות ואין פגמים שאתם לא מודעים אליהם. לרוב קשה מאוד למצוא עסקאות נדל"ן באחוזי התשואה הללו, אך עם אמונה עצמית ולא מעט סבלנות תוכלו גם למצוא עסקאות כאלה. לא מעט משקיעים שמכירים את תחום הנדל"ן על בוריו מחכים חודשים ארוכים ולעיתים אפילו שנים עד שתיפול לידיהם עסקת נדל"ן עם אחוזי תשואה כל כך גבוהים.

מהי תשואה טובה על נכס מסחרי?

לא מעט משקיעים שאין ביכולת לרכוש דירה להשקעה בוחרים ללכת על אפשרות של רכישת נכס מסחרי. ברכישת נכס מסחרי העלות ההתחלתית של העסקה היא נמוכה יותר, ומרחב האפשרויות ברוב המקרים יהיה הרבה יותר מגוון. כמו שאתם מתארים לעצמכם התשואה על נכס מסחרי היא לא דומה לתשואה על דירה. לכן אתם צריכים להכיר את אחוזי התשואה על נכסים מסחריים, כך שתוכלו לדעת לאיזה עסקה מומלץ לכם להיכנס ומאיזה עסקה מומלץ לכם להתרחק.

החדשות הטובות הן שבמקרה של רכישת נכס מסחרי, אתם יכולים לצפות לתשואה גבוהה יותר מאשר התשואה על דירה. מרבית המשקיעים בוחרים בנכסים מסחריים רק בגלל אחוזי התשואה הגובהים שהם מאפשרים לכם לקבל. ברוב המקרים אחוז התשואה האידיאלי על נכסים מסחריים הוא 7%. ישנם מקרים שאתם אפילו יכולים להגיע לאחוז תשואה גבוה יותר – כל זאת בהתאם לעסקה שאותה ביצעתם בפועל.

אם אתם מקבלים אחוזי תשואה נמוכים יותר על הנכס המסחרי שאותו אתם עומדים לרכוש, מוטב כי תחפשו אלטרנטיבות אחרות. אם אתם מצליחים להשיג אחוזי תשואה גבוהים יותר, אתם יכולים ללכת על העסקה הזאת ולהיות בטוחים שהיא תקדם אתכם הלאה. בתור משקיעי נדל"ן שמחפשים השקעות בנכס מסחרי, אתם צריכים לקוות לקבל את אחוז התשואה הגבוה ביותר על מנת שתוכלו בעתיד לבצע עסקאות נדל"ן רציניות הרבה יותר.

רוכשים נכס נדל"ן – אל תשכחו לבדוק את התשואה!

הטיפ החשוב ביותר שאנו נוכל להביא לכם לפני שאתם מבצעים עסקת נדל"ן מכל סוג שהיא – הוא כמובן לבצע חישוב תשואה של נכס להשקעה ולבדוק את אחוזי התשואה הצפויים לכם. כך תוכלו להיות חכמים עוד לפני שתחתמו על החוזה, ותוכלו לוודא שאתם עושים עסקה שתהיה משתלמת עבורכם.

כמו שבטח שמתם לב החישוב של אחוזי התשואה הוא לא מורכב, כל עוד אתם לוקחים בחשבון את כל הנתונים שנמצאים מסביב. אם יש לכם סימני שאלה או דברים שאתם לא בטוחים לגביהם, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שמכירים את הנוסחאות של חישוב תשואה של נכס להשקעה על בוריין – הם יסייעו לכם לעשות את הבחירות הנכונות.

  • לשיחה עם נציג אודות  חישוב תשואה של נכס להשקעה

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אולי יעניין אותך...

לחשב מס שבח ומס רכישה

איך לחשב מס שבח ומס רכישה? המדריך המקיף

לחשב מס שבח ומס רכישה אלה בין המכשולים הגדולים ביותר שעומדים בפני אנשי נדל"ן בישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *