השקעה של עד 300 אלף שקל

יש ברשותכם סכום של עד 300 אלף שקל? ככל הנראה לא תרצו להשאיר סכום כל כך גדול בבנק, מבלי שתוכלו לקבל עליו תשואה מסוימת. מהסיבה הזאת הבחירה הנכונה ביותר עבורכם היא להשקיע את הסכום הזה בנכס נדל"ן, נכס נדל"ן שתוכלו לקבל עליו תשואה גבוהה.

חשוב להגיד כי בסכום של עד 300 אלף שקל לא תוכלו לרכוש כל נכס נדל"ן שמתחשק לכם, ולכן אתם צריכים להגיד למצב שבו אתם יודעים לבחור את הנכס האידיאלי בתקציב שלכם. כך שמצד אחד תוכלו להשקיע את הסכום שעומד לרשותכם, אך מצד שני לא תצטרכו להתפשר על אף פרט – כך שהתשואה תהיה שווה את ההשקעה שלכם.

המדריך הבא נועד על מנת לעשות לכם סדר בכל האפשרויות שעומדות לרשותכם. כך שבסוף תוכלו להגיע למצב שאתם לא לוקחים סיכונים שעלולים לסכן את הכסף שלכם, אך בו זמנית אתם תוכלו להשקיע בנכס ששווה את ההשקעה שלכם. לאחר שתקראו את המדריך הזה יהיה לכם הרבה יותר קל לעשות את הבחירות – ותמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שיסבירו לכם בדיוק ממה אתם צריכים להיזהר או למה אתם צריכים לשים לב.

השקעות נדל"ן קטנות – למי זה מיועד?

השקעות נדל"ן קטנות מיועדות לכל אותם האנשים שאינם רוצים לקחת משכנתא מהבנק, משכנתא שכאמור תנגוס בתשואה העתידית שאתם צפויים לקבל מהנכס שלכם. אם אתם רוצים להשקיע אך ורק את הסכום שעומד לרשותכם, מבלי לקחת הלוואות או סכומים נוספים מהבנק – השקעות נדל"ן קטנות זה הפתרון שלכם.

אם אתם חושבים שאתם תהיו מוגבלים עם הסכום שעומד לרשותכם, אז החדשות הטובות שזה לא בהכרח נכון. אומנם לא מעט נכסים אינם יעמדו בתקציב שלכם, אך מצד שני ישנם נכסים שמתאימים בדיוק למשקיעים שמחפשים השקעות נדל"ן קטנות. אפילו אם עומד לרשותכם סכום של 100 אלף שקל, עדיין תוכלו למצוא השקעה קטנה שתכניס לכם תשואה חודשית קבועה.

חשוב להבהיר כי הרף של השקעות נדל"ן קטנות מגיע לסכום של 500 אלף שקל בסך הכל. כך שאם העסקה שאתם צפויים לבצע אמורה לעלות על הרף הזה – אז לא מדובר על עסקת נדל"ן קטנה. נבהיר כי ככל שהסכום שעומד לרשותכם יהיה קטן יותר, כך מרחב האפשרויות שלכם יצטמצם – ולא בהכרח תהיה לכם את היכולת לבצע את הבחירות שלכם.

מהם הרווחים שניתן לקבל באמצעות השקעות נדל"ן קטנות?

לפני שנספר לכם מהם הרווחים שתוכלו לקבל על ידי השקעות נדל"ן קטנות, אתם צריכים להבין מדוע כדאי לכם להשקיע דווקא בנדל"ן. הסיבה המרכזית לכך שעם סכום כסף של עד 300 אלף שקל כדאי לכם להשקיע בנדל"ן היא שבנדל"ן תוכלו להשיג את היציבות ואת התשואה הגבוהה ביותר בהתאם לסכום שעומד לרשותכם. כל שאר האפשרויות שעומדות לרשותכם יחשפו אתכם ללא מעט סיכונים, ואתם עוד עלולים להגיע למצב שתפסידו את הכסף שלכם.

  • תשואה עתידית מעליית שווי הנכס: הרווח הגדול ביותר שתוכלו להשיג בהשקעה הקטנה שאתם עושים הוא הרווח מעליית השווי של הנכס. שוק הנדל"ן בישראל נמצא במגמת עלייה מתמדת, כך שכל נכס שתרכשו בסכום מסוים ככל הנראה יהיה שווה יותר כעבור מספר שנים. לכן אתם תוכלו להרוויח כמה עשרות או אפילו כמה מאות אלפי שקלים בעת המכירה של הנכס. אנו כמובן מדברים על ההפרש בין סכום הרכישה של הנכס לסכום המכירה של הנכס.
  • תשואה עכשווית משכירות: עוד רווח שנועד על מנת לספק לכם אוויר לנשימה הוא הרווח על השכרת הנכס לאדם אחר. כל נכס שאתם רוכשים אתם יכולים להשכיר אותו, ובכך תוכלו להשיג לעצמכם כסף נזיל בזמן שהנכס עצמו משביח את עצמו. אנו מדברים על סכומים של כמה מאות או כמה אלפי שקלים בכל חודש, דבר שאתם בכלל לא יכולים לקחת כמובן מאליו.
  • אקזיט – מכירה תוך זמן קצר: אומנם כאן אנו מדברים על רווח שלא כל אחד יוכל להשיג, אך לא מעט אנשי עסקים ומשקיעים ממולחים מחליטים לקחת נכסים ולנסות למכור אותם ברווח גבוהה בתוך זמן קצר. בדיוק כמו שחברות עושות אקזיטים בחו"ל, כך גם המשקיע מצפה להרוויח עשרות או מאות אלפי שקלים בתוך מספר חודשים או מספר מצומצם של שנים מיום הרכישה.

השקעות נדל"ן קטנות – האם זה בכלל שווה?

אם עומד לרשותכם סכום של עד 300 אלף שקל, הבחירה החכמה ביותר שתוכלו לעשות היא להשקיע אותו בנדל"ן. בעידן שבו אנו נמצאים קשה מאוד למצוא השקעות אטרקטיביות בסכומים קטנים, ואם תשאירו את הכסף בבנק אתם לא צפויים להרוויח עליו סכומים רציניים. מהסיבה הזאת האפשרות הטובה ביותר שעומדת לרשותכם היא להשקיע את הסכום הנמוך יחסית בנכס נדל"ן.

החיסרון היחיד שאולי יעמוד מולכם כאשר תרצו לבצע השקעות נדל"ן קטנות היא היעדר אפשרויות. כלומר אתם תצטרכו להתפשר מעט בדרישות שלכם, כך שבסוף תוכלו להגיע למצב שאתם קונים נכס שצפוי להיות נכס מניב. הרי בתור משקיעים השאיפה שלכם היא להרוויח על הנכס שלכם, ועל ידי קבלת ההחלטות הנכונה אתם גם תוכלו להגיע בדיוק למצב הזה.

איפה הכי מומלץ להשקיע סכום של עד 300 אלף שקל?

על מנת שלא תזרקו את הכסף שלכם על השקעות שהם אינן רלוונטיות עבורכם, אנו נסביר לכם בדיוק היכן הכי כדאי לכם להשקיע את הכסף. כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם רכישת נדל"ן באזור המרכז או באזורים המבוקשים בישראל היא לא דבר שאתם יכולים לקחת בחשבון – ולכן תצטרכו לצאת מהקופסא על מנת להשקיע נכון את הכסף.

האפשרות הראשונה: האפשרות המומלצת ביותר עבור כל אותם האנשים שרוצים להשקיע סכום של עד 300 אלף שקל היא לרכוש נדל"ן בפריפרייה. לשמחתכם מחירי הדירות בפריפרייה נשארו נמוכים, כך שגם עם סכום כסף קטן תוכלו למצוא את עצמכם מוצאים השקעה מצוינת. כמובן שגם בפריפרייה תצטרכו לבחון את האפשרויות על מנת להגיע לבחירה המושלמת, אך עדיין אתם תופתעו לגלות כמה דירות עומדות לרשותכם.

אתם כמובן צריכים לקחת בחשבון כי בפריפרייה הביקוש הוא קצת יותר נמוך, לכן יהיה לכם קצת יותר קשה למצוא שוכרים. אך בסוף עם קצת סבלנות והרבה אמונה תוכלו ל הגיע למצב שאתם רוכשים נכס מעולה בדיוק בסכום שעומד לרשותכם, ואתם גם מצליחים לקבל עליו שכירות קבועה בכל חודש.

האפשרות השנייה: אם רכישת נדל"ן בפריפרייה זוהי אפשרות שפחות מדברת אליכם, האפשרות הבאה שנוכל לספר לכם עליה היא רכישת קרקעות. לרוב מדובר על קרקעות חקלאיות שמופשרות עם הזמן, ולאחר ההפשרה תוכלו להרוויח סכום כסף גדול על הקרקע. כיום ההשקעה הראשונית בקרקעות חקלאיות היא נמוכה יחסית, ואפילו תוכלו למצוא קרקעות חקלאיות רלוונטיות באזורי המרכז.

אך כמובן שבשונה מרכישת נכס יש כאן לא מעט סיכון כאשר אתם רוכשים קרקע. אתם תצטרכו לחכות שתקבלו את כל האישורים להפשרת הקרקע, ולעיתים הסכום שהשקעתם יכול לרדת לטמיון. כך שאתם צריכים להיות מאוד זהירים כאשר אתם מבצעים השקעה מהסוג הזה – הפזיזות במקרה הזה יכולה לעלות לכם ביוקר.

האפשרות השלישית: האפשרות הבאה שנוכל להציע לכם היא לרכוש נדל"ן מסחרי, מדובר על נכסי נדל"ן שהעלות שלהם נמוכה בהרבה מאשר העלות של נדל"ן פרטי. לא מעט משקיעים מחליטים לבצע קניית משרד להשקעה באזורים שונים בארץ, כך הם צפויים לקבל דמי שכירות קבועים מאנשי עסקים שישכירו בעתיד את המשרד.

בהזדמנות הזאת נוכל לספר לכם כי נכסי נדל"ן מסחרי בסכום של עד 300 אלף שקל לא חסר. כך שאם אתם אוהבים שעומדים לרשותכם מגוון רחב של אפשרויות, זוהי בהחלט הבחירה המושלמת עבורכם. בתוך זמן קצר תוכלו לקבל מגוון רחב של הצעות לנדל"ן מסחרי. רק תזכרו כי כאשר תמכרו את הנכס לא תוכלו לקבל את התשואה הגבוהה שהייתם מקבלים אילולא הייתם מוכרים דירה.

האפשרות הרביעית: האפשרות האחרונה שנרצה להציע לכם היא להשקיע את הכסף בנכסי נדל"ן בחו"ל. העלויות של הנכסים בחו"ל הן נמוכות יותר מאשר העלות של הנכסים בארץ – כך שיהיו לכם לא מעט אפיקי השקעה בחו"ל. לא מעט ישראלים עושים את המהלך הזה, והם יכולים לספר לכם כי הם מאוד מרוצים מהבחירה שהם עשו.

אך כאשר אתם משקיעים בנדל"ן בחו"ל אתם צריכים לזכור שיש לא מעט סיכונים. ראשית אתם לא נמצאים בקרבת הנכס, כך שתמיד תצטרכו להחזיק איש קשר שיסייע לכם לקבל את האינפורמציה. בנוסף אתם לא באמת מכירים את שוק הנדל"ן המקומי, כך שתוכלו למצוא את עצמכם עושים בחירות לא נכונות. כאשר משקיעים בנדל"ן מעבר לים חשוב שתעשו זאת עם חברה מקצועית אשר מכירה את התחום הזה בצורה טובה, כך שתוכלו לסמוך עליה שהיא תמליץ לכם על הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

איפה אפשר להשקיע סכום של פחות מ-100 אלף שקל?

האם אפשר להשקיע בנדל"ן בסכום של פחות מ-100 אלף? גם כאן אתם עומדים לקבל תשובה חיובית. גם אם עומד לרשותכם סכום נמוך מאוד, עדיין תוכלו למצוא אפיקי השקעה שיכולים להיות רלוונטיים עבורכם, כאלה שיאפשרו לכם לקבל תשואה על הכסף שלכם.

  • תוכלו להצטרף לקבוצות רכישה שמתמחות ברכישת נדל"ן באזורים שונים בארץ. כך אתם משקיעים את סכום הכסף שעומד לרשותכם, ובהתאם לסכום שהשקעתם אתם מקבלים אחוזים מהנכס. כך אתם גם מקבלים תשואה עכשווית וגם תוכלו לקבל רווח עתידי בעת מכירת הנכס.
  • ישנם לא מעט גופים שמציעים השקעות חברתיות בנדל"ן, גם במקרה הזה אתם מוצאים לעצמכם קבוצה של אנשים שביחד אתם רוכשים נכס נדל"ן. גם במקרה הזה אתם צפויים להתחלק גם בשכירות שתקבלו מידי חודש על הנכס וגם תתחלקו בסכום שאותו קיבלתם בעת מכירת הנכס.

תזכרו כי להשקיע בנדל"ן זה הרבה יותר טוב מאשר להשאיר את הכסף בבנק. אין שום סיבה שהכסף שלכם יעלה אבק בבנק, תשקיעו אותו במקומות הנכונים וגם תוכלו להרוויח.

לסיכום – כדאי לבצע השקעות נדל"ן קטנות?

לא אמור להיות לכם בכלל ספק! השקעות נדל"ן קטנות הן הדבר הטובה ביותר שלכם להשקיע את הכסף במקומות הנכונים. כך שלא תאבדו מהערך שלו ועדיין תוכלו לקבל בכל חודש דמי שכירות קבועים. זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי מכל החלטה שתקבלו, אין שום סיבה שהכסף ישאר בחשבון הבנק שלכם.

הגיע הזמן שתתנהלו בצורה חכמה ותשקיעו את הכסף שלכם במקומות הנכונים. בעתיד תוכלו להגדיל את הסכום שעומד לרשותכם וכך תוכלו גם לבצע עסקאות נדל"ן גדולות יותר שיש בהן הרבה יותר בשר. אם אתם לא יודעים איזה השקעה הכי מתאימה לכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שמכירים את תחום הנדל"ן על בוריו.

  • לשיחה עם נציג אודות  השקעה של עד 300 אלף שקל

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אולי יעניין אותך...

לחשב מס שבח ומס רכישה

איך לחשב מס שבח ומס רכישה? המדריך המקיף

לחשב מס שבח ומס רכישה אלה בין המכשולים הגדולים ביותר שעומדים בפני אנשי נדל"ן בישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *