דיירי סי אנד סאן נגד מתקן הנינג'ה שמקימה עיריית תל אביב

[ad_1]

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא היום (ב') לבקשת דיירי פרויקט סי אנד סאן בתל אביב, צו נגד עבודות שמבצעת עיריית תל אביב בימים האחרונים בחוף הצוק להקמת מתחם ספורט.

 

בעתירה המנהלית שהגישו הדיירים וחברת הניהול של הפרויקט נגד העירייה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה נטען כי העבודות שהחלה העירייה לבצע בתחילת החודש להקמת מתחם ספורט מתבצעות ללא היתר בנייה, בניגוד לתוכנית התקפה במקום, ואמורות לכלול גם "מתקן נינג'ה" גדול.  

 

הדיירים טוענים כי גילו בוקר אחד כי עיריית תל אביב החלה בביצוע עבודות להקמת יציקת בטון על החוף, ולאחר בירור עם שכנים גילו כי במקום הולך להיבנות מתקן רב מימדים המכונה "נינג'ה", ואף קיר טיפוס גבוה תוך גידור מאסיבי והצללה על ידי סככה רחבת ידיים.

 

 


סי אנד סאן צילום: שאול גולן

 

עוד הם טוענים כי במהלך העבודות בוטלה ירידת נכים שקרסה עקב הגשמים, ובמקום לשקם אותה הוקמה רחבה עצומה יצוקה בבטון מבלי שהיא מאפשרת נגישות לחוף.

 

"מדובר בעבודה של יציקת רמפת בטון עצומה והקמת מתקני נינג'ה וכנראה גם קיר טיפוס גדול מימדים שיהיו מוקפים בגדר ומקורים בסככה", נטען בעתירה שהוגשה באמצעות עוה"ד ענת בירן, דפנה תמיר, ורון נבון ממשרד ענת בירן.

 

 


בניית המתקן

 

לטענת הדיירים, לא אושרה שום תוכנית ממנה ניתן להוציא היתר בנייה למתקני ספורט, ולכן מדובר בבנייה בלתי חוקית. "מדובר במצב אבסורדי, מקומם ובלתי מתקבל על הדעת, בו הרשות האמונה על שמירת החוק ואכיפתו, לוקחת שטח חוף ים המהווה נחלת הכלל ומבצעת בו עבודות מאסיביות בניגוד לחוק", נטען בעתירה. 

 

עוד טוענים הדיירים כי מתחם הספורט צפוי למשוך קהל רב למקום, ולהגדיל את עומס התנועה. "הכניסה לחוף הצוק עמוסה לעייפה בכל סוף שבוע. האזור כולו נתון ממש במצור, והמצב פשוט קטסטרופלי", נטען בעתירה. "נראה כי היה על העירייה ועל כל מוסדות התכנון לבחון את ההשלכות של מתקן כה מושך קהל על התנועה במקום ועל רמות הרעש הצפויות. דבר מזה לא נעשה".

 

עוד הם טוענים כי במקרה של שריפה או אסון, עומס התחבורה במקום עשוי למנוע גישה של רכבי חירום כמו כיבוי אש או אמבולנס לבניינים הסמוכים.

 

לכן ביקשו הדיירים מבית המשפט לקבוע כי העבודות שביצעה עיריית תל אביב בוצעו בניגוד לחוק וכי על הוועדה המקומית להוציא צו הריסה מנהלי לעבודות, וכן לקבוע כי עבודות מסוג זה טעונות היתר בנייה.

 

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז לימור ביבי הוציאה כאמור צו זמני נגד ביצוע העבודות, עם זאת, בשל הסכמת העירייה להוצאת הצו, קיבלה ביבי את בקשה העירייה לבצע בדיקת בטיחות של מכון התקנים לעבודות במקום.

 

תגובת עיריית תל אביב: "בית המשפט נענה לבקשת העירייה למתן אורכה להגשת תגובתה לצו ועל אף התנגדות העותרים התיר את בדיקת מכון התקנים העתידה להתקיים בימים הקרובים לבדיקת תקינותו ובטיחותו של המתקן. בשטח המדובר מוקם גן שעשועים הכולל מתקני ספורט אתגרי לרווחת הציבור. מדובר בשטח ציבורי ולא בשטח חוף פרטי של דיירי המתחם הסמוך, והעבודות להקמתו נעשות כדין. באשר לרמפה – אין מדובר ברמפה לצרכי נגישות לחוף והיא אינה מובילה לקו המים ואף היתה מצויה מחוץ לחוף המוכרז. במקום קיימת רמפה ייעודית לצורך ירידה מונגשת לנכים".

 

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *