גב־ים בונה על ההייטק שיאכלס לה עוד מגדל

[ad_1]

ההאטה בשוק המשרדים
בצל משבר הקורונה לא פוגעת בתוכניות ההתרחבות של גב־ים. החברה מקדמת תוכנית לבניית מגדל משרדים בן 30 קומות שיתווסף לקמפוס O2, שמושכר כיום כמעט במלואו לחברת אפל, ברחוב משכית בהרצליה פיתוח, כך נודע ל”כלכליסט”. המתחם כולל היום שלושה אגפים: אגף מזרחי ובו 7 קומות, אגף מערבי ובו 16 קומות ואגף צפון־מערבי ובו 2 קומות, שבו מתוכנן הבניין החדש ששטחו כ־20 אלף מ"ר.

קראו עוד בכלכליסט:

אדריכל התוכנית הוא אבנר ישר, ודיון להפקדתה בוועדה המחוזית צפוי להתקיים באוקטובר. הבנייה תחל ב־2021 והיא תושלם ב־2024. בנייתו של קמפוס אפל הושלמה ב־2015, ויש בו כ־23 אלף מ”ר משרדים ו־27 אלף מ”ר חניון תת־קרקעי שבו 740 חניות. התוכנית החדשה כמעט ומכפילה את שטח המשרדים.

הדמיית המגדל. מכפיל את שטח המשרדים בקמפוס

הפרויקט של גב־ים מקודם בעת של האטה ואי־ודאות בשוק המשרדים, בעטיו של משבר הקורונה שמוביל לפיטורי עובדים ולמעבר לעבודה מהבית. עם זאת, על פי הדו”ח לרבעון הראשון של 2020, שיעור התפוסה בנכסים של גב־ים בהרצליה הוא 100%-98%. במצגת למשקיעים ציינה החברה כי גבתה את מלוא שכר הדירה בחודש אפריל. נראה כי היתרון של גב־ים הוא בכך שהשוכרים בהרצליה הן חברות גדולות ויציבות כגון מיקרוסופט, אפל, מדטרוניק, אמזון ו־dell.

ירון שחר, מנהל מחלקת השקעות ומחקר ב־CBRE: “אף שבתחום המשרדים התקופה קשה, יש עדיין חברות שממשיכות לצמוח וצריכות משרדים, במיוחד בתחום הטכנולוגיה והסייבר. חברות חזקות ומובילות כגון אפל, מיקרוסופט, פייסבוק ואמזון ממשיכות לצמוח. אלה חברות שמקבלות החלטות לטווח רחוק של עוד כמה שנים. חברות טכנולוגיה מובילות מנסות לתפוס עובדים שעזבו חברות בצמצום“. אך למרות האופטימיות הזו, בחודשים האחרונים חברות רבות, ובהן ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל ופייסבוק, כבר הודיעו כי יעברו למדיניות של עבודה מהבית, מה שעלול להוריד דרמטית את הביקוש למשרדים גם בקרב חברות צומחות ורווחיות.

גב־ים היא החברה היזמית, אך על פי מסמכי התוכנית אפל מעורבת בתוכנית ומכאן ההערכה כי לפחות רובם של המשרדים מיועדים לה. בנוסף לקמפוס, אפל שוכרת משרדים בהרצליה פיתוח בהיקף של כ־10,000 מ"ר, כך שעם השלמת הבנייה היא תוכל לרכז את העובדים בקמפוס החדש. השטח שיתווסף יאפשר לה לצמוח ולקלוט עובדים נוספים. דמי השכירות החודשיים המקובלים באזור הרצליה פיתוח למשרד ברמת מעטפת הוא כ־90 שקל למ"ר. אם המשרדים החדשים אכן יושכרו לאפל, סביר שדמי השכירות יופחתו לכ־80 שקל למ"ר לחודש, ובסך הכל כ־20 מיליון שקל בשנה.

התוכנית של גב־ים מבוססת על מדיניות עיריית הרצליה, שלפיה לאורך צירים ראשיים באזור התעסוקה ייבנו מגדלים עד 30 קומות. עם זאת, הפרויקט אינו כולל שטח מגורים, בניגוד למדיניות העירייה לאשר תוספת קומות בתנאי שהחברה היזמית תקצה כ־20% מהשטח הבנוי למגורים במיקרו־דירות, כלומר דירות ששטחן קטן מ־50 מ”ר. בכל זאת העירייה אישרה את המגדל. בחוות דעת של חנה חרמש, מהנדסת העיר, נכתב כי הוחלט לוותר על תוספת הדירות "בהתאם לדרישת אפל. הוועדה נענתה לבקשת אפל לא לשלב שימוש מגורים בתוכנית בהתחשב במגבלת מספר הדירות לאזור, עד 2,500, ולאור הביקוש הרב כפי שעולה מבחינת תוכניות שנידונו עד כה בוועדה".

[ad_2]

קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *