איתור השקעה מניבה – המדריך המקיף

אם תשאלו את רוב המשקיעים מהי הסיבה שהם מחליטים ללכת על האפשרות של השקעות נדל"ן, התשובה שלהם ככל הנראה תהיה התשואה העתידית הגבוהה. מרבית המשקיעים רוכשים נכסי נדל"ן על מנת להשכיר אותם ובכך לקבל תשלום חודשי קבוע, כל זאת בזמן שהנכס עדיין נמצא ברשותם. נכס נדל"ן מניב הוא נכס שמצליח לספק תשואה ובנוסף לכך הוא גם מביא למשקיע הכנסה חודשית קבועה.

מציאת השקעה מניבה יכולה להיות אידיאלית עבור כל משקיע מכיוון שבעת המכירה של הנכס המשקיע מחזיר את הסכום שאותו הוא השקיע על הנכס. אך בנוסף לכך המשקיע מקבל בכל חודש סכום קבוע שאותו הוא בעצם הרוויח בכל התקופה שבה הנכס היה מושכר.

לא כל נכס נדל"ן יהיה בהכרח השקעה מניבה, ולכן חשוב מאוד שתדעו לבחור את הנכס האידיאלי עבורכם. זה שמצד אחד יעמוד בדיוק בכל אחד מהפרמטרים הצבתם לעצמכם בתחילת הדרך, אך כזה שיצליח להביא לכם הכנסה חודשית קבועה – שתביא לכם שקט נפשי.

מה צריך לקחת בחשבון בעת איתור השקעה מניבה?

החלטתם שאתם רוצים למצוא נכס מניב? ללא ספק מדובר על אחד מהצעדים המשמעותיים ביותר עבורכם. חשוב מאוד שתדעו כיצד תוכלו לאתר על הנכס הטוב ביותר עבורכם, וכמובן שיש לנו תשובה לשאלה הזאת שעשויה להעסיק אתכם לא מעט.

הדבר הראשון שאתם צריכים לבחון הוא מה גובה התשואה בהשוואה לסכום שהשקעתם בנכס. אתם צריכים להביא את עצמכם למצב שבו התשואה העתידית מהנכס תוכל לכסות את ההלוואות שלקחתם בעת רכישת הנכס – אך עדיין תאפשר לכם להרוויח כסף. 

הדבר השני שאתם צריכים לשים אליו לב הוא ההוצאות הנוספות שאותם אתם צריכים להשקיע לאחר רכישת הנכס. לא פעם ישנן הוצאות נוספות שלא ידעתם על קיומם, וחשוב מאוד שתכירו אותם טרם הרכישה. כך תוכלו להגיע למצב שבו אתם מודעים לכל האלמנטים שנמצאים מסביב, אלמנטים שיכולים לשנות את קבלת ההחלטות שלכם. אל תגיעו למצב שבו תבינו כי לא הייתם מוכנים לכל ההוצאות.

אילו פרמטרים עשויים להפוך נכס רגיל לנכס מניב?

בכדי שתוכלו להפוך את השאיפות שלכם למציאות, עליכם להבין לעומק מה עושה את ההבדל בין נכס רגיל ובין נכס מניב. כך תוכלו לדעת אילו מבין הנכסים שעומדים מולכם הם עתידים להיות נכסים מניבים ואילו מבין הנכסים שעומדים מולכם לא עומדים להיות נכסים מניבים.

  • המיקום של הנכס: דמי השכירות שאותם אתם עתידים לקבל על השכרת הנכס משתנים בהתאם למיקום שלו. באופן טבעי השכירות בערים המרכזיות בישראל תהיה גבוהה יותר מאשר השכירות בערים הנמצאות בפריפרייה. כך שאתם צריכים לקחת את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם מחפשים נכס מניב, כאשר השאיפה שלכם היא באופן טבעי לקבל את התשואה העתידית הגבוהה ביותר.
  • הגודל של הנכס: אולי זה ישמע לכם מעט מוזר – אך נכון להיום הביקוש לדירות קטנות לשכירות הוא גבוה יותר מאשר הביקוש לדירות גדולות. לרוב רווקים או זוגות צעירים הם אלה שגרים בשכירות לאורך זמן, ולכן באופן טבעי הם יעדיפו להתגורר בדירות קטנות יותר. לכן רצוי שלא לרכוש נכס עם מספר רב של חדרים, כי אתם תתקשו מאוד להשכיר אותו בעתיד – ולהפוך אותו לנכס שיכול להניב לכם כסף.
  • יכולת הנגישות לנכס: באופן טבעי נכסים שנמצאים בקרבת כבישים ראשיים או בסמוך לתחנות תחבורה ציבורית הם אלה שיהיו בעדיפות גבוהה יותר. אומנם למרבית האנשים יש כיום רב, אך עדיין אתם לא יכולים לדעת בדיוק מי יגיע להשכיר מכם את הדירה. לכן אתם צריכים לוודא שיש תחבורה ציבורית וכבישים ראשיים בקרבת מקום, כך תוכלו לתת לנכס שלכם ערך מוסף בהשוואה לנכסים אחרים בסביבה.
  • העלות של הנכס: השאיפה שלכם בתור משקיעים היא כמובן להשיג את העסקה המשתלמת ביותר, זאת שתאפשר לכם גמישות גם עם שכר הדירה. ככל שתרכשו את הנכס בסכום נמוך יותר כך תוכלו להרוויח עליו יותר, וכמובן בעת הצורך גם להתגמש עם דמי השכירות. ברגע שאתם רוכשים נכס בסכום גבוה, מרחב האפשרויות שעומד לרשותכם מצומצם מאוד – ולא מן הנמנע כי לא תוכלו להרוויח ממנו כמו שציפיתם.

כיצד מומלץ לאתר נכס מניב בקלות וביעילות?

חשוב לציין כי החיפוש אחר נכס מניב יכולים להיות לא פשוטים, ומהסיבה הזאת אתם צריכים לדעת בדיוק כיצד לבצע אותם. כך שתוכלו להגיע למצב שבו לא תבזבזו לעצמכם זמן יקר, אך מנגד תוכלו למצוא נכס מניב שיהפוך את העתיד שלכם להרבה יותר ורוד.

על מנת שתוכלו להתגבר על כל סימני השאלה והבעיות שעלולות לצוץ במעלה הדרך, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים. אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן שיודעים בדיוק כיצד לאתר את אותם נכסים מניבים, וכיצד ניתן לעשות את ההפרדה בין נכס רגיל ובין נכס שהוא מניב.

חשוב מאוד שתיקחו בחשבון את כל הפרמטרים שציינו אותם בסעיף הקודם, כך תוכלו לעשות את הסינון האפקטיבי ביותר – ותוכלו לדעת שאתם עושים את ההחלטות הנכונות. הרי אתם לא תרצו להגיע למצב שבו אתם תרכשו נכס ממיטב כספכם, אך בפועל אתם תגלו כי הוא לא נכס מניב – והתשואה שתקבלו ממנו לא תהיה כמו שחשבתם. 

קחו בחשבון שאם אתם מחפשים נכסים מניבים באופן עצמאי אתם צריכים להיות מאוד זהירים. אל תתפתו לעסקאות מבלי לבחון אותם לעומק. קחו את הזמן שנדרש לכם על מנת לעשות את הבחירות שנכונות לכם, רק כך תוכלו לדעת בסוף שאתם רוכשים את הנכס המושלם עבורכם – נכס שהעלות שלו לא תהיה גבוהה מידיי, אך התשואה העתידית שתקבלו עליו תהיה בדיוק כמו שחשבתם ואולי אפילו קצת יותר.

נכס מניב – אילו אפשרויות עומדות לפניכם?

השאלה האחרונה שאתם בוודאי שואלים את עצמכם היא – אילו אפשרויות עומדות לרשותכם כאשר אתם מחפשים נכסים מניבים? אז נכון להיום עומדות לפניכם שתי אפשרויות מרכזיות, כאשר לכל אחת מהאפשרויות הללו יש את היתרונות וגם את החסרונות שלה. על מנת שתוכלו לבחור איזה מבין האפשרויות היא הרלוונטית ביותר עבורכם – אנו נעשה לכם מעט סדר בבלגן.

האפשרות הראשונה שעומדת לרשותכם היא רכישת נדל"ן מניב לצורכי מגורים. מדובר על כל אותם הדירות שאתם בוודאי מכירים שמוצעות להשכרה במקומות שונים ברחבי הארץ. היתרון הבולט ביותר של האפשרות הזאת הוא כמובן שכיום הרבה יותר קל למצוא שוכרים לנכסים מהסוג הזה. לא משנה היכן בדיוק ממוקם הנכס, תוכלו להשכיר אותו בתוך זמן קצר כל זאת בתנאי שאתם מציעים אותו במחיר שפוי.

האפשרות השנייה שעומדת לרשותכם היא רכישת נדל"ן מניב לצורכי מסחר. אם בעבר האפשרות הזאת פחות הייתה נלקחת בחשבון, כיום מדובר על עוד אפשרות ראלית שתוכל לספק לכם עתיד ורוד. היתרון המשמעותי ביותר של האפשרות הזאת היא כמובן היציבות שהיא תספק לכם. ברוב המקרים האנשים שיגיעו להשכיר את הנכס ירצו לחתום על חוזה ארוך טווח, כך שאתם יכולים לקצור את הפירות ולהיות מאוד רגועים. מדובר על השקעה שתספק לכם את השקט הנפשי שאתם בוודאי כל כך מייחלים לו.

אז כמו שהבנתם לא משנה איזה מבין האפשרויות אתם תבחרו – תוכלו להפוך את הנכס שברשותכם לנכס מניב. הבחירה הסופית שלכם תתבצע על סמך האפשרויות שעומדות לרשותכם ועל סמך התקציב שאותו אתם מוכנים להשקיע ברכישה. כך תוכלו לדעת האם תוכלו לרכוש נדל"ן מניב לצורכי מגורים או נדל"ן מניב לצורכי מסחר.

רק תזכרו כי לא משנה איזה אפשרות אתם מעדיפים, רצוי כי את קבלת ההחלטות הסופית תעשו ביחד עם אנשי מקצוע. אנשי מקצוע שמכירים את עולם הנדל"ן על בוריו, ויוכלו להסביר לכם בדיוק איך תוכלו להגיע למצב שבו אתם נמנעים מטעויות. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם בדרך הנכונה לעתיד הרבה יותר יציב והרבה יותר זוהר.

  • לשיחה עם נציג אודות  איתור השקעה מניבה - המדריך המקיף

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אולי יעניין אותך...

לחשב מס שבח ומס רכישה

איך לחשב מס שבח ומס רכישה? המדריך המקיף

לחשב מס שבח ומס רכישה אלה בין המכשולים הגדולים ביותר שעומדים בפני אנשי נדל"ן בישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *