איל הון זר רכש 10 דירות אחרונות בממילא בירושלים

[ad_1]

איל ההון הארגנטינאי זאב דייגו מרינברג רכש את 10 דירות המגורים האחרונות בפרויקט ממילא בירושלים תמורת 85 מיליון שקל. על פי נתוני רשות המסים, העסקאות בוצעו ב־8 ביולי בשלושה בניינים ברחוב יצחק קריב, והדירות נמכרו בסכומים שבין 4.9 מיליון שקל ל־10.3 מיליון שקל. הדירות נרשמו על שם חברת אדר סנהדריה, שבבעלות מרינברג, והיא תשכיר אותן לתקופות קצרות על רקע הביקושים הגבוהים לדירות בפרויקט מצד תושבי חוץ.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

 


פרויקט ממילא. ירושלים נהנית מביקוש קשיח מצד תושבי חוץ צילום: עמית שעל

 

תימוכין לביקוש האיתן לדירות בירושלים מצד תושבי חוץ ניתן למצוא בדו”ח האחרון של הכלכלן הראשי במשרד האוצר לרבעון הראשון של השנה. על פי הדו”ח, בעוד רכישת דירות על ידי תושבי חוץ רשמה ירידה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל ב־2019, בירושלים דווקא נרשמה עלייה של 16% ברכישת דירות בידי תושבי חוץ לעומת הרבעון המקביל. בניגוד לירושלים, באזור תל אביב למשל, נרשמה התרסקות בעסקאות שביצעו תושבי חוץ עם ירידה של 40% ברכישת דירות לעומת הרבעון הראשון של 2019.

 


ל”כלכליסט” נודע כי הרוכש ניהל מגעים לרכישת הדירות טרם משבר הקורונה, כשתג המחיר עליהן היה גבוה יותר. לאחר פרוץ המשבר התחדש המשא ומתן והמחיר שבו נרכשו הדירות ירד בשיעור לא מבוטל. למרות ההערכות שהמחיר ירד בעקבות הקורונה, לפי הדו”ח השנתי של אלרוב, ב־2019 היא מכרה דירה אחת בלבד בפרויקט תמורת 4.5 מיליון שקל, שנה קודם לכן נמכרו ארבע דירות תמורת 19.1 מיליון שקל. 


אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב. המו”מ נפסק לפני משבר הקורונה והתחדש אחריו צילום: נמרוד גליקמן

 

עם מכירת כל 59 הדירות בממילא, נותרה היזמית אלרוב עם החלק המסחרי הכולל את שדרות החנויות בפרויקט ואת מלון ממילא. בעקבות משבר הקורונה דיווחה אלרוב בשבוע שעבר כי הפחיתה 24 מיליון שקל על אחזקתה במלון ממילא (עוד 71.6 מיליון שקל הופחתו על האחזקה במלון מצודת דוד הסמוך). 16.5 מיליון שקל הופחתו בעקבות ירידת שווי של המתחם המסחרי במקום.

 


אדר סנהדריה היא חברה ישראלית שנמצאת בשליטת חברה זרה שבבעלות דייגו מרינברג. מרינברג צבר את הונו בעסקים פיננסיים בשנות התשעים, ובאמצעות חברות בבעלותו מחזיק בנכסים מניבים באמריקה הלטינית, בעיקר בבואנוס איירס, במיאמי ובאירופה. ב־2016 חשף "כלכליסט" כי מרינברג מנהל מגעים עם איש העסקים שלמה אליהו לרכישת חברת הנדל"ן "פרויקט גן העיר" שבבעלותו, הכוללת את קניון גן העיר בתל אביב, פרויקט היוקרה ירושלים של זהב ומלון הר ציון שנמכר לפני שנה לקבוצת עזריאלי. המשא ומתן לא הבשיל לכדי עסקה.

 

בפברואר 2018 רכשה אדר סנהדריה את מלון בוטיק הנביאים בירושלים מחברת אזורים תמורת 25.7 מיליון שקל. לאחר הרכישה השקיעה החברה 15 מיליון שקל נוספים בהקמת מתקני המלון שכולל 49 חדרים וסוויטות, ופועל זה כמה חודשים למרות תקופת הקורונה. שמו של מרינברג אף נקשר בהשקעה בהתנחלויות בישראל.

 

את אדר סנהדריה ייצגה עו"ד זיוה בראשי ממשרד קרמר שפירא שניידר, ואת אלרוב ייצגו עורכי הדין גלעד קצב ואורי ימין ממשרד יהודה רוה. 

  

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *