אבי רואימי קנה את הבית של שאול אייזנברג בסביון ב־60 מיליון שקל

[ad_1]

עסקת ענק בסביון: איש העסקים אבי רואימי, תושב סביון, רכש את אחוזת אייזנברג ביישוב תמורת 60 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

 

העסקה בוצעה מספר חודשים לפני פרוץ משבר הקורונה, והושלמה באחרונה. על פי נתוני רשות המסים, העסקה כוללת שתי חלקות בנות 5 דונם כל אחת. על חלקה אחת, הכוללת בית צמוד קרקע בן כ־2,000 מ"ר, שולמו 50 מיליון שקל, ועל חלקה נוספת בת 5 דונם שולמו 10 מיליון שקל. לדברי מומחי נדל"ן ביישוב, מדובר בנכס "חד־פעמי" בסביון בשל שטחו ומיקומו, ועל כן נחשב לאחד הנכסים היקרים ביישוב. את האחוזה מקיפה חומה בת שני מטרים, והיא כוללת בריכת שחייה, חדר כושר, חדר קולנוע, עצי פרי וחדר יפני מסורתי.

 

 


אבי רואימי

 

רואימי צבר את הונו הראשוני בלוס אנג'לס ממכירת מגינים לשמשות רכב, והרחיב את השקעותיו לנדל"ן בארצות הברית. בישראל רשם הון מהשקעה בבנק אוצר השלטון המקומי ומהשקעות בנדל"ן, שהמפורסמת שבהן היא נכס בכיכר דיזנגוף בתל אביב הכולל שטחי מסחר ודירות מגורים.

 


בית אייזנברג בסביון צילום: עמית שעל

 

האחוזה שבה התגורר שאול אייזנברג, שנפטר בשנת 1997, רשומה על שם בתו הצעירה אמילי פורמן, והערת אזהרה בטאבו נרשמה על שם רואימי. אמה של פורמן ואלמנתו של אייזנברג, לאה אייזנברג, מתגוררת בשנים האחרונות באנגליה. אייזנברג נולד בגרמניה ובעת מלחמת העולם השנייה נמלט לסין ובהמשך וליפן, שם הכיר את רעייתו. הוא נמנה עם מייסדי החברה לישראל, והיה המשקיע המשמעותי ביותר בחברה בשנות השבעים והשמונים. ב־1979 רכש אייזנברג את הבנק לספנות ואת הבנק הבינלאומי הראשון, ואת מניותיו מכר זמן קצר לאחר מכן ברווח.

 

 


שאול אייזנברג ז"ל צילום: שלום בר טל

 

לאייזנברג היו קשרים עסקיים הדוקים עם מדינות המזרח הרחוק, בין היתר בשל היותה של רעייתו לאה אייזנברג בת למשפחת אצולה יפנית. נישואים אלה פתחו עבורו דלתות לעסקים מסחריים עם יפן, דרום קוריאה וסין. כמו כן הקים אייזנברג את בית אסיה בתל אביב בשנת 1979. לאייזנברג שישה ילדים, חמש בנות ובן, ולאחר פטירתו הותיר נכסים בשווי של למעלה ממיליארד דולר. בתום מאבק מתוקשר על ירושתו, זכה הבן ארווין אייזנברג בנתח הגדול ביותר בירושה ונותר מנהל עסקי קבוצת אייזנברג.

 


מימין: אמילי פורמן בתו של שאול אייזנברג ואלמנתו לאה צילום: אורן אגמון

 


מאז פרוץ משבר הקורונה מדווחים מומחי נדל"ן על עלייה בביקושים לבתים צמודי קרקע, שעד כה סבלו מנחיתות בביקושים לעומת דירות יוקרה כמו פנטהאוזים ודופלקסים בתל אביב שנהנים מנוף לים. הביקוש בא לידי ביטוי הן בעסקאות קנייה והן בהשכרה של בתים צמודי קרקע ביישובים כמו סביון, קיסריה, הרצליה פיתוח, ארסוף וכפר שמריהו.

 

[ad_2]
קישור לכתבת המקור

אולי יעניין אותך...

אושרה תוכנית קבוצת ביג לבניית 5 מגדלי תעסוקה במקום מפעל קניאל בפ"ת

[ad_1] הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *